O mnie

main-banner

Kim jestem - Michał Górski

Pisząc ten tekst, stawiam sobie najważniejsze dla każdego człowieka pytanie. Kim jestem? Kim jest Michał Górski? Jestem przede wszystkim od 32 lat rodowitym wrocławianinem. W młodości przez 7 lat grałem w lokalnej sekcji koszykówki Śląska Wrocław, a w trakcie nauki licealnej wyjechałem na stypendium do USA i tam ukończyłem szkołę średnią. Tęskniąc za ojczystą ziemią, wróciłem do Wrocławia i ukończyłem prawo na Uniwersytecie Wrocławskim.

Doświadczenie Problemów Na Własnej Skórze

Zaraz po zakończeniu nauki założyłem firmę technologiczną, która do dziś sprawnie funkcjonuje na rynku ogólnopolskim. Własny biznes nauczył mnie dobrze zarządzać finansami. Jednocześnie na własnej skórze doświadczyłem problemów, z którymi muszą się borykać początkujący przedsiębiorcy.

Absurdalne i niezrozumiałe przepisy prawa, niekorzystne rozwiązania podatkowe i częsty brak pomocy ze strony urzędników to tylko wierzchołek góry lodowej.

Zgromadzone doświadczenie, pasmo sukcesów i odnotowanie paru porażek, uczyniły mnie mądrzejszym i pozwoliły zrozumieć codzienne bolączki wrocławian.

Szukanie rozwiązań

To wszystko zmotywowało mnie do aktywnego szukania rozwiązań. Jako zaangażowany społecznie młody przedsiębiorca obrałem sobie za cel wniesienie do polskiej rzeczywistości powiewu świeżości i nowego spojrzenia na wiele problemów. Od 2016 roku zacząłem działać w Stowarzyszeniu OK Wrocław, robiąc co w mojej mocy, aby rozwijać nasze piękne miasto. Aby mieć jeszcze większy wpływ na zmiany, od 2018 roku jestem Radnym Rady Miejskiej Wrocławia, reprezentując mieszkańców dzielnicy Fabryczna. Na co dzień pracuję w stałych komisjach:

  • Gospodarki Komunalnej (jako przewodniczący),
  • Partycypacji,
  • Spraw Społecznych,
  • Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska.

Dzięki temu wspieram poprawę transportu, budowę nowych żłobków i przedszkoli, a także walkę ze smogiem.

Małe zwycięstwa to droga do sukcesu

5 000 - tyle podpisów udało się zebrać wraz ze Stowarzyszeniem, któremu przewodniczę pod obywatelskim projektem uchwały #DzieciakiBezBiletów wprowadzającym darmową komunikację miejską dla dzieci w wieku szkolnym. Dzięki temu od 2018 roku dzieciaki jeżdżą komunikacją za darmo!
100 - przybliżona liczba pism złożonych w imieniu mieszkańców Wrocławia.
50 - przybliżona liczba zorganizowanych warsztatów i konsultacji społecznych z mieszkańcami Wrocławia. Wasz głos jest dla mnie najważniejszy!

Na co dzień

W wolnym czasie uwielbiam spacerować po Wrocławiu z żoną i naszymi dwoma pięknymi psiakami. Lubię podróżować, oglądać dobre filmy, a przede wszystkim poznawać nowych ludzi.